Jesteś osobą między 18 a 30 rokiem życia, uczysz się w systemie dziennym, zaocznym lub wieczorowym – mamy projekt właśnie dla Ciebie. U nas będziesz mógł otrzymać sfinansowanie szkolenia nawet do 10.000 zł. Przeczytaj artykuł i zobacz jakie to proste.

Już od 16.01.2023 r. Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach rozpoczyna kolejny nabór do projektu pilotażowego „Wsparcie procesu edukacyjnego osób w wieku 18-30 r.ż.”.

Aby wziąć udział w projekcie osoba będzie musiała:

– być w wieku między 18 a 30 rokiem życia;

– być zarejestrowana w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy i jednocześnie uczyć się w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym;

– złożyć deklarację udziału w projekcie;

– dostarczyć zaświadczenie wydane przez szkołę lub uczelnię potwierdzające, że jest osobą uczącą się i w jakim systemie.

O zakwalifikowaniu do projektu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo, zgodnie z założeniami projektu, będą miały osoby uczące się w szkołach ogólnokształcących.

Zanim urząd przyzna dofinansowanie szkolenia, każdy uczestnik skorzysta ze wsparcia doradcy zawodowego i analityka rynku pracy. Doradca zawodowy razem z uczestnikiem stworzy Indywidualny Plan Kariery, natomiast analityk rynku pracy pomoże zbadać rynek usług szkoleniowych i wybrać najbardziej odpowiednią jednostkę szkolącą do przeprowadzenia szkolenia. Konsultacja z doradcą zawodowym i analitykiem rynku pracy będzie mogła odbyć się w formie on-line lub tradycyjnej „face to face”. Zwieńczeniem programu wsparcia procesu edukacyjnego będzie podpisanie z uczestnikiem projektu umowy na sfinansowanie szkolenia. Na ten cel urząd przeznaczy nawet 10 000 zł na jednego uczestnika.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej urzędu https://sejny.praca.gov.pl/ i Facebooku.

Kontakt w sprawie projektu:

87 51 63 986 – Karolina Skupska

87 51 63 974 – Urszula Fidrych