Światowy Dzień bez Tytoniu 2023

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 2023 oraz w ramach realizacji programu „ ARS, czyli jak dbać o miłość?” Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Sejnach ogłosił konkurs plastyczny pt.:„Palić, nie palić – oto jest pytanie?”- skierowany do uczniów szkół średnich. W dniu 31.05.2023 r. wręczono nagrody. Prace uczennic z naszej szkoły zostały nagrodzone: I […]

Święto Szkoły

Zapraszam na fotorelację z obchodów Dnia Święta Szkoły ZSO, które odbyło się 31.05.2023 w środę. Miłego oglądania.

SZKOLENIOWE WYJAZDY ZAGRANICZNE ERASMUS

W dniu 30 maja 2023 r. grupa uczniów Technikum, którzy wrócili z trzy tygodniowej praktyki zawodowej w Rzymie w ramach programu Erasmus podsumowali wyjazd, podzielili się swoimi wrażeniami oraz wypełnili ankiety po i raport końcowy z mobilności zagranicznej. Coś się kończy, coś się zaczyna… Tym czasem grupa 10 nauczycieli rozpoczęła przygotowania do zagranicznego wyjazdu szkoleniowego […]

Kolejne dni w Rzymie

Praktyka zawodowa w Rzymie niedługo dobiega końca. Czas wolny po pracy w firmach IT uczniowie wykorzystują na poznawanie historii i kultury Wiecznego Miasta. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum oraz Palatynu. Była to żywa lekcja historii. Zagraniczna praktyka zawodowa w Rzymie odbywa się w ramach Programu Erasmus +.

Spotkanie autorskie

W ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Matanem, które odbędzie się 19 maja 2023 r. o godzinie 18:00 na sali teatralnej ZSO w Sejnach.

PRAKTYKANCI W RZYMIE

Uczniowie przebywający na praktykach w Rzymie mają już za sobą kolejny tydzień pracy w firmach IT. Zostali oni przydzieleni do różnych firm w zależności od preferencji zawodowych. Zajmują się: obróbką zdjęć, programowaniem w systemie Phyton, składaniem, diagnostyką i serwisowaniem komputerów, serwisowaniem telefonów, tworzeniem podcastów, edycją audio. Działanie realizowane w ramach Programu Erasmus.

RZYM wycieczka 06.05.2023

Dzisiejszą przerwę w praktykach uczniowie wykorzystali na zwiedzanie Rzymu. Razem z przewodnikiem podziwiali zabytki Wiecznego Miasta. Najpierw udali się do Watykanu gdzie podziwiali plac i Bazylikę Św. Piotra następnie zwiedzali Panteon, Piazza Navona, Piazza Venezia, Kolumnę Trajana oraz Fora Cesarskie.

Praktyki zawodowe w Rzymie

Grupa 15 uczniów Technikum Informatycznego rozpoczęła 3 tygodniową praktykę zawodową w firmach IT w Rzymie. Projekt realizowany w ramach Programu Erasmus.

Program “Nawigacja w każdą pogodę”

W roku 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w programie ‘Nawigacja w każdą pogodę’, którego celem jest poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia. W ramach programu przeprowadzone zostały badania wśród nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, a następnie zajęcia profilaktyczne dla młodzieży. Poszczególne działania były koordynowane przez pedagoga Monikę Łostowską. Po […]