Piętnastka uczniów z naszego Liceum, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce aktualnie reprezentuje naszą szkołę i przebywa na grupowej mobilności w Walencji (Hiszpania). Mają już za sobą spotkanie organizacyjne/ powitalne. Tour po Walencji oraz wycieczkę do Oceanarium.  W najbliższych dniach uczniowie odbędą wizytę w jednym z hiszpańskich liceów, gdzie spotkają się z rówieśnikami. Podczas spotkań będą mieli możliwość wymienić się doświadczeniami i poznać specyfikę szkół średnich w Walencji. Zaplanowano lekcje języka hiszpańskiego a także wizytę w Museo Fallero.
Głównymi celami projektu są: podniesienie jakości kształcenia ogólnego w ZSO w Sejnach oraz podniesienie poziomu świadomości międzykulturowej uczniów z Sejn.
Działanie realizowane w ramach projektu „Mobilność w sektorze edukacji szkolnej uczniów z Sejn” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000136431 realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).