1 XII – Światowy Dzień AIDS. Celem tego dnia jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi objętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV i AIDS podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień co roku był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi w naszej szkole. 1 grudzień też przebiegał pod takim samym hasłem w naszej szkole. Uczniowie przygotowali apel, konkursy z nagrodami, prezentacje poświęcone tematyce HIV i AIDS a także o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową. Zwrócono uwagę na jeszcze inny typ wirusa, który opanował cały świat. COVID-19.

Uczniowie z klasy IIIA – Martyna Wilkiel, Justyna Leończyk, Agata Polens, Ania Martynko i Klaudia Namiotko reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS. Martyna Wilkiel zajęła III miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS.

Chcemy serdecznie podziękować młodzieży, która pomogła i czynnie uczestniczyła w podkreśleniu tej ważnej daty.

Organizatorki tego święta:

Mgr Małgorzata Krywanis

Mgr Renata Sidorowicz

Dodaj komentarz