W czwartkowe przedpołudnie 28 listopada 2019 roku uczniowie, nauczyciele na czele z dyrekcją oraz innymi pracownikami szkoły , przy współudziale rodziców obchodzili Jubileusz 75-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego imienia Szymona Konarskiego w Sejnach – było to Święto szkoły, obchodzone niezwykle uroczyście. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w intencji wszystkich obecnych i byłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów , obecnych i byłych, żyjących i tych, którzy już odeszli. Ksiądz Tomasz Sikorski, przewodniczący tej mszy podkreślił ogromną wartość wierności uniwersalnym wartościom , które tworzą fundament mądrej edukacji, wzajemnego szacunku przedstawicieli kolejnych pokoleń i trwania przy Bogu na przestrzeni lat. Druga część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły. Przybyli członkowie Zarządu Powiatu Sejneńskiego , na czele z Panem Starostą złożyli społeczności szkolnej najlepsze życzenia i podarowali okolicznościowy grawerton, będący widzialnym znakiem uznania dla pracy szkoły. Na uroczystość przybył również Pan burmistrz Miasta Sejny, przedstawiciele ważnych instytucji i zakładów , funkcjonujących w Sejnach, Pan Komendant Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej, Pani Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach . Nie zabrakło też Dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, emerytowanych nauczycieli szkoły oraz innych dostojnych gości. Piękną postawą wykazali się rodzice, którzy okazali dużą pomoc w organizacji uroczystości. Jak zwykle byli wsparciem dla nauczycieli, dyrekcji i uczniów.

Część artystyczna spotkania ukazywała historię szkoły , począwszy od roku 1944, kiedy to placówka powstała. Uczniowie za pomocą różnych form wyrazu artystycznego : pantomimę, piosenki, taniec , wiersze i prezentacje multimedialne przedstawili ważne etapy w pracy szkoły na przestrzeni tych 75 lat. Przy wspominaniu niejednemu z zaproszonych gości, którzy w dużej części są absolwentami szkoły , łezka się w oku zakręciła.