Technik informatyk to ciekawy, twórczy, prestiżowy i bardzo dobrze opłacany zawód dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłowości. Głównym założeniem szkoły jest przygotowanie naszych uczniów jako przyszłych specjalistów do realizacji zadań w zawodzie. Technik informatyk to zawód poszukiwany na krajowych i zagranicznych rynkach pracy. Technicy informatycy łatwo znajdują zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Mogą również otworzyć własną działalność.

Zarówno w Polsce jak i pozostałych krajach Europy utrzymuję się bardzo duże zapotrzebowanie  na kompetentnych pracowników sektora branży technologii informatycznych. Prognozy rynku pracy wskazują, że zawód informatyka będzie nadal utrzymywał się na liście najbardziej poszukiwanych wśród pracodawców. Rozwój młodego człowieka w tym kierunku roztacza przed nim perspektywę na odniesienie zawodowego i życiowego sukcesu. Wielu informatyków łączy wykonywany zawód ze swoją pasją dając im powód do zadowolenia i samorealizacji.

 

Absolwenci technikum mogą w przyszłości kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

Uzyskiwane kwalifikacje:

  • INF02 –
    Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.
  • INF03
    Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Prowadzone są również zajęcia e-sportowe (2 godziny tygodniowo, zajęcia teoretyczne i praktyczne). W ramach zajęć uczniowie będą mogli brać udział w rozgrywkach w takich grach, jak: Counter-Strike, League of Legends, Fifa17