Dnia 30.11.2023 w naszej szkole odbył się apel poświęcony HIV i AIDS. „Rodzina w dobie AIDS” takie hasło było naszym tematem spotkania. Jak żyje się w rodzinie, gdy jeden z jej członków jest seropozytywny. Rodzina powinna pozwolić człowiekowi zakażonemu odnaleźć nowy sens życia zaakceptować fakty, że ktoś z rodziny jest osobą żyjącą z HIV wymaga czasu. W przygotowywaniu apelu była zaangażowana klasa 2T. Przygotowali oni prezentację dotyczącą zagadnień związanych z HIV i AIDS, plakat i krótką inscenizację. Prelekcje wygłosiła p. pielęgniarka.

Uczniowie naszej szkoły: Wiktor Rorzko 5T i Hanna Staniewicz 3BG reprezentuję nasz powiat w Wojewódzkiej Olimpiadzie z wiedzy o HIV i AIDS w Białymstoku. Olimpiada odbędzie się 1 XII 2023 w Urzędzie Marszałkowskim. Życzymy powodzenia. Za organizację apelu odpowiadały p. Irena Januszko i p. Renata Sidorowicz