Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Smolanach organizuje niezwykłe rekolekcje w Tatrach połączone ze szkołą narciarską!
Zaproszenie skierowane jest w stronę młodzieży diecezji ełckiej od 7 klasy szkoły podstawowej, szkół średnich oraz studentów.
Termin: 23-30.01.2023 r.
Wyjazd 23 stycznia o godz. 4.00, powrót 30 stycznia na godz. 23.00.
KOORDYNATOR WYJAZDU: Ks. Krzysztof Pachucki.
W programie między innymi: wspólne poszukiwanie Boga, odkrywanie piękna chrześcijaństwa, radość bycia razem, wizyta w Krakowie, wycieczki w góry, szaleństwo na stokach, nauka jazdy pod okiem wspaniałych instruktorów, wspólna zabawa i odpoczynek, termy, super widoki.
Podczas wyjazdu będziemy rozwijać umiejętności jazdy na nartach pod okiem instruktorów narciarstwa. Deskę snowboardową będą jedynie mogły wypożyczyć osoby, które posiadają już umiejętność jazdy na desce. Osoby, które wypożyczają deskę przy wypełnianiu zgłoszenia podają tylko rozmiar buta (przy wadze i wzroście wpisujemy „0”).
Zgłoszenia dokonać należy za pomocą formularza:
dla Smolan i okolicy: https://forms.gle/3JgcbGfWgcgh6h8H7
dla Pisza i okolicy: https://forms.gle/zvEDetyMsdcZwQGN6
dla pozostałych miejscowości diecezji: https://forms.gle/TnaYdYAkpJ5uoyH38
Dodatkowo należy wydrukować i podpisać komplet dokumentów dostępnych pod poniższym linkiem. Dokumentacja będzie zbierana w dniu wyjazdu przy wejściu do autokaru.
Link z dokumentacją: https://drive.google.com/…/1DvjySU…/view…
Koszt wyjazdu: 1 250 zł
Koszt obejmuje: transport, wyżywienie, ubezpieczenie, noclegi z pościelą, karnety na wyciągi, wypożyczenie nart, instruktorów narciarstwa, przewodników górskich, pielęgniarki.
Dzięki dotacjom z gmin, Lasów Państwowych i wsparciu wielu dobroczyńców transport i instruktorzy są sponsorowani dla wszystkich. Dla zobrazowania: koszt wyjazdu został pomniejszony dla osób zaawansowanych o 350 zł, a dla początkujących 550 zł.
Ceny wielu opłat w ostatnim czasie wzrosły, ale staramy się zrobić wszystko, żeby każdy mógł pojechać i realizować swoje marzenia. Ze względu na zwiększone ceny, musieliśmy ograniczyć ilość dni jazdy na nartach z 5 na 4 oraz skrócić pobyt o jeden dzień w porównaniu do ostatnich lat.
Istnieje możliwość wystawienia odpowiedniego zaświadczenia i rachunku w celu ubiegania się o dofinansowanie z zakładu pracy rodzica. Osoby o trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą zapłacić całej sumy proszone są o indywidualny kontakt. Istnieje też możliwość rozłożenia płatności na raty.
UWAGA! Nie każdy z różnych przyczyn może jeździć na nartach. Takie osoby też zapraszamy na naszą wyprawę w góry! Będą one więcej czasu spędzały na wycieczkach górskich i zwiedzaniu okolicy.
Koszt: 750 zł
W planach jest również wyjście na termy. Powyższy koszt nie obejmuje biletu wstępu. Osoby chętne do skorzystania z term powinny mieć ze sobą kieszonkowe na ten cel.
Prosimy, aby osoby te w zgłoszeniu, przy pytaniu o umiejętności narciarskie zaznaczyły odpowiedź „nie dotyczy”, a w wadze, wzroście i rozmiarze buta podawały „0”.
Miejsce noclegowe to Dom Rekolekcyjny u cystersów w Czarnej Górze, niedaleko Białki Tatrzańskiej, Jurgowa, Zakopanego.
UWAGA! Zgłoszenia przyjmujemy do końca grudnia!
Ilość miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!
Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł.
Wpłaty należy dokonać na podany numer konta bankowego:
Ks. Krzysztof Pachucki
Smolany 16
16-515 Puńsk
70 1020 4753 0000 0102 0041 5349
w tytule przelewu wpisując: GÓRY, Imię i nazwisko uczestnika.
W sytuacji rezygnacji z wyjazdu zwrócimy zaliczkę.
Masz pytania? Zadzwoń albo napisz SMS o treści GÓRY, a ja oddzwonię do Ciebie. Ogólnie łatwiej dodzwonić się do Papieża (żarcik)! 🙂
Ks. Krzysztof Pachucki, tel. 505 201 346.